Uzkeba Kasım 2020'den beri Türkiye Onaylı Kurs Sağlayıcısı olduğu Edinburgh Whisky Academy’nin İskoç Viskisi Sertifikası, İrlanda Viskisi Sertifikası ve Cin Sertifikası eğitimlerini Türkçe ve İngilizce olarak sunmaktadır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Mersin’deki yüzyüze eğitimlerin yanısıra çevrimiçi de düzenlenen sertifika programlarına şu ana kadar 500'den fazla aday katılım sağlamıştır.

Uzkeba, 2024 itibariyle dünyada sadece 3 eğitim sağlayıcısının SQA onayı alabildiği EWA Malt Viski Diploması eğitimini de Türkçe olarak sunmaya başladı.

İçki eğitimi konusundaki tecrübesini bira alanına da taşımaya karar veren Uzkeba, 2023 itibariyle bira uzmanları tarafından hazırlanmış başlangıç ve orta seviye özgün bira eğitimlerini “Bira Dersleri” adıyla bira tutkunlarına ve yeme içme sektörüne sunmaya başladı.

2024 yılı ile birlikte Uzkeba, bira dünyasının önde gelen sertifikasyon kurumlarından olan Cicerone Certification Program Türkiye eğitim ortağı oldu ve çok yakında Certified Beer Server sınavı hazırlık sınıflarını açmaya başlayacak.