Eğitmenlerimiz

Yiğit Akdemir

Son 13 yıldır İskoçya, İrlanda, İngiltere, Avrupa, A.B.D. ve Meksika'ya yaptığı 80'in üzerinde damıtımevi seyahati ile damıtılmış içkiler konusundaki bilgisini geliştiren Yiğit Akdemir, içki dünyasına olan merakının artmasıyla birlikte 2018 yılından itibaren Edinburgh Whisky Academy’den Diploma in Single Malt Whisky, Diploma in the Art of Tasting Whisky ve Diploma in Gin eğitimlerini aldı.

2020'de Grape Experience tarafından San Francisco'da sunulan WSET Level 3 Award in Spirits eğitimini Merit ile tamamladı. 2022 yılında Campbeltown, İskoçya’daki Springbank Whisky School'dan mezun oldu. Aynı yıl Certified Sake Professional (CSP) eğitimini tamamladı. 

2024 Mayıs ayında Agave Spirit Institute ve Universidad Anahuac Mexico ile birlikte geliştirilen Master of Agave Spirits (L4) programını tamamladı. Bunların yanında Society of Wine Educators’ta Certified Specialist of Spirits (CSS) eğitimine devam etmektedir. 


İdil Acar

İdil Acar, İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu. Alkollü içki sektörüne olan ilgisi üniversite yıllarında başladı ve mezun olduktan hemen sonra Corvus Şarapçılık’ta şarap üretimini kısa bir süre deneyimleme fırsatı buldu. Profesyonel kariyerine Türk Tuborg’da devam etti. Tuborg’da Deneyimsel Pazarlama Uzmanı olarak çalıştığı sırada İngiltere’deki Beer&Cider Academy’nin üç farklı bira eğitimini tamamlayıp, yine aynı akademinin Bira Sommelier’i mülakatını da başarıyla geçerek Türkiye’nin ilk kadın Bira Sommelier’i oldu. 2022 yılında ise bira sektörü profesyonellerine yönelik servis ve saklama koşulları, bira stilleri, bira lezzetleri ve değerlendirme kriterleri, ham madde ve üretim süreçleri ile bira yemek eşleşmesi konularında profesyonel bira bilgisini ölçen Cicerone sertifikasyon programının sınavını geçerek ülkemizdeki Certified Cicerone ünvanına sahip üç kişiden biri oldu. 2023 Ekim ayında Brewlab’in Sunderland'taki merkezinde verdiği Certificate in Practical Brewing eğitimini tamamladı. 2024 Nisan ayında WSET'in tarihindeki ilk  Level 2 Award in Beer eğitimini 100 tam puan ile bitiren İdil, 2023 yılının başından beri Uzkeba’nın Bira Eğitim sorumlusu ve özgün bir bira eğitimi olan Bira Dersleri programı eğitmeni olarak görev almaktadır.